Busydoniemiec24.pl

Praca za granicą – Niemcy najbardziej atrakcyjnym kierunkiem

Praca za granicą w 2022

Praca za granicą to w dalszym ciągu popularny temat. To nie żaden sekret, że zarobki na „zachodzie” są znacznie atrakcyjniejsze od polskich. Jeśli zatem szukasz dla siebie możliwości zdobycia dodatkowego dochodu warto zaznajomić się z realiami pracy w Niemczech. W jakich branżach brakuje pracowników? Gdzie znajdziesz pracę od zaraz? Jak znaleźć legalne zatrudnienie? Jaki środek transportu warto wybrać wyruszając do pracy w Niemczech, Holandii oraz Belgii?

praca za granica

Praca w Niemczech - gdzie brakuje pracowników?

Czy warto pracować w Niemczech? Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak!
Aktualnie wielu pracodawców boryka się z deficytem pracowników. Pod tym względem Niemcy prześcigają inne kraje europejskie. Brakuje nie tylko wykwalifikowanych pracowników, lecz także osób bez doświadczenia, znajomości języka niemieckiego oraz specjalistycznego wykształcenia. Pracę od zaraz można z łatwością znaleźć w przemyśle, opiece medycznej, w branży budowlanej oraz rolnictwie. Jadąc do pracy w Niemczech warto wiedzieć jakie są dozwolone ilości papierosów i alkoholu, które możemy ze sobą zabrać.

Ile można zarobić w Niemczech?

Od 1 października 2022 roku płaca minimalna wzrosła do 12 euro za godzinę. Zarobki w Niemczech zależą przede wszystkim od rodzaju wykonywanej pracy oraz doświadczenia i umiejętności pracownika. Na wyższe zarobki mogą liczyć osoby posługujące się językiem niemieckim, wtedy łatwiej znaleźć pracę związaną kontaktem z klientem.

przewozy nie tylko do niemiec, także busy do Holandii

Kiedy warto skorzystać z agencji pracy?

W przypadku braku znajomości języka lepiej szukać zatrudnienia przez agencję, która gwarantuje legalną i bezpieczną pracę, a także pomaga w wypełnieniu wszelkich formalności. Pracując za pośrednictwem agencji pracy nie musimy się martwić także ubezpieczeniem.

Czym pojechać do pracy w Niemczech?

Masz do wyboru prywatne przewozy, podróż samolotem lub przewóz busem z adresu na adres. Wśród tych rozwiązań do zdecydowanie najlepszych należy te ostatnie. Dlaczego? Samolot w każdej chwili może zostać odwołany, a prywatne przewozy nie należą do najbezpieczniejszych. Korzystając z busa do Niemiec dajesz sobie gwarancję spokoju, wygody i bezpieczeństwa. Nasze przewozy Polska – Niemcy jeżdżą z adresu na adres. Sprawdź co powinieneś ze sobą zabrać jadąc do pracy za granicą.

Praca za granicą w Holandii - jak wygląda?

Holandia to kolejny kraj, w którym opłaca się pracować. Według danych Eurostatu tamtejsze wynagrodzenie należy do jednych z najwyższych w Europie. Od stycznia 2023 roku minimalna stawka godzinowa dla osób powyżej 21 roku życia wyniesie 12,40 euro. Najczęściej Polacy decydują się na pracę sezonową – w szklarniach, przy pielęgnacji sadzonek oraz zbiorach truskawek. Nie brakuje także atrakcyjnych ofert w sektorze budowlanym, na produkcji oraz w branży hotelarskiej i gastronomicznej. Aby pracować w Holandii wystarczy znać język angielski na poziomie przynajmniej podstawowym. Podobnie jak w przypadku pracy w Niemczech warto skorzystać z przewozów do Holandii. Bus odbierze Cię i przywiezie pod wskazany adres, a firma kompleksowo zorganizuje Twoją podróż.

praca w Niemczech

Praca za granicą w Belgii - warunki zatrudnienia

Zarobki niewykwalifikowanych pracowników wynoszą ok. 14-15 euro na godzinę i należy obecnie do jednych z najwyższych w Europie. Obecnie najwięcej ofert dotyczy pracy w branży spożywczej, gastronomicznej, magazynowej i budowlanej. Pracodawcy nie wymagają wcześniejszego doświadczenia w przypadku pracy kierowców, operatorów maszyn i pracowników produkcji. Tak samo jak w Holandii, do podjęcia pracy wystarczy znajomość języka angielskiego.

Rozpoczęcie pracy za granicą wiąże się ze sporym stresem. Wyruszamy w podróż w nieznane, często bez znajomości języka.  Tym bardziej warto zadbać o nasz komfort w czasie transportu. Wybierając busa do Belgii, w komfortowych i bezpiecznych warunkach możemy wypocząć przed wyzwaniami związanymi z nowym zawodowym doświadczeniem.