Busydoniemiec24.pl

Busy do Belgii

Busy do Belgii

Jesteś zainteresowany przewozami busem do Belgii? Dobrze trafiłeś gdyż nasza firma świadczy usługi przewozu osób na trasie Polska – Belgia juz od wielu lat! Dzieki zdobytemu doświadczeniu możemy zaoferować tanie przewozy do Belgii na najwyższym poziomie. Jeździmy 2 razy dziennie – rano i wieczorem. To bardzo ważne dla naszych klientów, gdyż mogą oni wybrać przewóz dopasowany do swoich potrzeb. 

Klienci busów często chwalą doświadczonych i kulturalnych kierowców. To zgrany i zmotywowany zespół naszych pracowników sprawia, że wybiera nas wielu Klientów. Ponadto dobrze zoptymalizowane trasy i krótki czas podróży odpowiada naszym klientom. Często słyszymy, że nowy pasażer trafił do naszych busów, dzięki poleceniu naszej oferty przez znajomego. Wśród nowych pasażerów jest też dużo osób które wcześniej wybierało transport z innymi firmami. W przeciwieństwie do wielu innych firm przewozimy ekspresowe paczki do Belgii. Oferujemy także przewóz zwierząt, części samochodowych i wielu innych rzeczy, których przewozu odmówił Ci inny przewoźnik.

Zamów busa do Belgii wybierając kontakt telefoniczny:

+48 602-337-339

busy do Belgii Niemiec Holandii

Wyjazd do Belgii – co powinniśmy wiedzieć o tym kraju?

Gdy wybieramy się do Belgii warto poznać kilka ciekawostek związanych z Belgią. Jest to małe, ale znaczące państwo na arenie międzynarodowej. Graniczy z Francją, Holandią, Luksemburgiem a także jest sąsiadem Niemiec. Swoją siedzibę w Belgii, a dokładnie w Brukseli, posiada parlament europejski. To tutaj są podejmowane istotne decyzje, które mają mniejszy lub większy wpływ na jakość naszego życia.

Co ciekawe, jadąc do Brukseli przyjedziemy do stolicy lecz nie do największego miasta tego kraju. Bruksela posiada jedynie 185 tysięcy mieszkańców i 32,61 kilometrów kwadratowych powierzchni. Dla porównania na przykład Bytom posiada 151 tysięcy mieszkańców i 69km2. Tym samym powierzchnia Bytomia jest raz większa od Brukseli! Dla przykładu jadąc busem z Rybnika, wyjeżdżamy z miasta ponad 4 krotnie większego od stolicy tego państwa! Co ciekawe, cała powierzchnia Belgii jest podobna do przestrzeni województwa wielkopolskiego.

Co jeszcze nas pewnie zaskoczy to fakt, że Belgowie posiadają aż 3 języki urzędowe. Jest to język francuski, niderlandzki oraz niemiecki. Oczywiście, tak samo jak w wielu innych zachodnich krajach, dogadamy się tutaj bez problemu w języku angielskim

Antwerpia atrakcyjnym kierunkiem busów do Belgii

Gdy chcemy dostać się jednak do miasta, które posiada najwięcej mieszkańców, musimy zamówić transport do Antwerpii. Antwerpia posiada 506 tysięcy mieszkańców. Wiele osób nie wie ale to kilkukrotnie więcej niż stolica. Antwerpia słynie z produkcji diamentów oraz ekskluzywnych wyrobów złotniczych. Większość klientów naszych przewozów, którzy jeżdżą do Antwerpii, pracuje właśnie w tej branży. Liczba ofert pracy w Antwerpii jest bardzo duża i ciągle rośnie. 

Gdy podczas podróży w busie zapytamy pasażerów z czym kojarzy im się ten kraj większość przyzna że z czekoladą. Fakt, belgijska czekolada jest ceniona i uznawana na całym świecie. Tutejsi czeladnicy wkładają całe serce w produkcję tych słodkości, korzystają także z najwyższej jakości ziaren kakaowca. Generalnie wszystkie słodycze są z górnej półki i z powodzeniem mogą konkurować z niemieckimi czy tymi dostępnymi w Holandii. Zatem także w branży cukierniczej jest wiele wakatów a wiele zakładów mieści się w okolicach Antwerpii.

Emigracja z Polski do Belgii – czy się opłaca?

Głównym powodem dla którego nasi klienci wybierają usługi przejazdów do Belgii jest emigracja zarobkowa. Jest to w pełni zrozumiałe, ponieważ średnie wynagrodzenie za pracę w Belgii diametralnie różni się od polskiego. Wynosi ono w 2022 roku 3832 euro brutto. Mimo większych kosztów życia różnica jest wręcz kolosalna. W ostatnich czasach dla naszych klientów praca w Belgii jest nawet bardziej atrakcyjna niż praca w innych krajach.

Belgia to jedno z najbardziej rozwiniętych państw świata. PKB to aż 254 mld euro. Niestety, podatki wynoszą aż 47% dochodu i są to bez wątpienia najwyższe podatki w Europie.

Warto również zwrócić uwagę na warunki socjalne. Pracownik często dostaje od pracodawcy różne benefity i dodatki.

Najpopularniejsze kierunki przewozów do Belgii

Wśród cieszących się popularnością kierunków, prym wiodą wspomniana Bruksela oraz Antwerpia. Ponadto pośród naszych tras atrakcyjne są podróże do Liege. Jest to stolica francuskojęzycznego regionu Belgii. Pasażerowie zamawiają także transport pod adres w Gandawie oraz do Namur

Kierunkiem, który możemy odradzić to Charleroi. Mówi się, że jest to najbardziej depresyjne miasto w Europie. Często przypina się mu łatkę najbardziej zaniedbanego i brudnego miasta przemysłowego. Mieszkańcy mówią, że źle się tu żyje a zarobki są jednymi z najniższych w Belgii. Istnieje tam kopalnia węgla i liczne fabryki. Nie polecamy ale jakby ktoś się tam jednak wybierał to nasze busy oczywiście obsługują trasy pod adres do Charleroi. W końcu nasz przewóz osób posiada szeroką ofertę obsługuje prawie całe terytorium Belgii. Zapraszamy do skorzystania z naszych busów i do zobaczenia na trasie. Aby dokonać rezerwacji odwiedź nasz dział kontaktu.