Busydoniemiec24.pl

Prywatne przewozy czy busy do Niemiec

Gdzie szukać prywatnych przewozów do niemiec? 

W ostatnich czasach oprócz busów do niemiec, ogromną popularność zyskują prywatne przejazdy do niemiec. Dzieje się tak ze względu na astronomiczne ceny paliw. W skrócie chodzi o podział kosztów paliwa na wszystkich pasażerów, którzy w nim uczestniczą. Osoba która posiada własny samochód szuka pasażerów, którzy będą mieli udział w kosztach podróży. Dzięki metodzie car-poolingu koszt przejazdu do NiemiecHolandii lub Belgii jest naprawdę atrakcyjny. A więc ludzie zadają sobie pytanie co lepsze: prywatne przewozy czy busy do niemiec?

 

Holandii

Portale społecznościowe i grupy z ofertami wspólnych przejazdów do niemiec

Gdy chcemy znaleźć kierowcę, który ma samochód i jedzie naszą trasą, mamy kilka możliwości. W ostatnim czasie najwięcej osób ogłasza się na portalach społecznościowych; na przykład na Facebooku. Istnieją specjalne grupy stworzone specjalnie w tych celach. Warto poszukać wpisując w wyszukiwarce Facebooka na przykład:

  • wspólne przejazdy do niemiec
  • wspólne podróże polska niemcy
  • prywatny przewóz osób z polski do niemiec
  • prywatne przejazdy do niemiec

Gdy szukamy przewozu do Holandii lub Belgii działamy dokładnie tak samo. 

Jeśli jesteś kierowcą i chcesz udostępnić przestrzeń w swoim samochodzie wystarczy, że dodasz ogłoszenie na grupie. Powinieneś dokładnie opisać trasę przejazdu oraz datę wraz z godziną odjazdu z konkretnie ustalonego miejsca. Warto też jasno opisać zasady panujące w Twoim aucie. W końcu to Twój samochód i ostatecznie chodzi o to aby trasa minęła bez zbędnego stresu.

busy

Specjalne serwisy dla wspólnych podróży

Istnieją także dedykowane serwisy stworzone specjalnie na potrzeby osób, które chcą oszczędzać na przewozie osób. Wiele z nich posiada nawet dedykowaną aplikację. Pierwszym na rynku serwisem był BlaBlacar. Istnieją także inne jak na przykład Yanosik AutostopUberInOneCar. Najpopularniejsza jest oczywiście firma BlaBlaCar, która ma zdecydowanie największy udział w rynku i najwięcej klientów. Oferuje ona niewątpliwie najwięcej ogłoszeń transportu do niemiec. Niestety, od kilku lat serwis ten wprowadził opłaty dla pasażerów za korzystanie z wspólnych podróży. Z jednej strony rozumiemy politykę firmy, z drugiej zaś zarabianie kłóci się z ideą dzielenia kosztów 

Niemiec

A może znajomy z pracy?

Oprócz wyżej omówionych miejsc, gdzie możemy znaleźć współpasażerów, możemy poszukać bezpośrednio. Warto zapytać naszych współpracowników, którzy także pracują w niemczech i dojeżdżają tam swoim autem. Być może znajdziemy osobę, która jeździ regularnie w te same dni co my. Dzięki temu będziemy mieli pewny i w miarę bezpieczny transport do niemiec w rozsądnych pieniądzach. Ponadto dzięki regularnym wspólnym podróżom z tymi samymi osobami możemy nawiązać nowe przyjaźnie

Istotne wady prywatnych przewozów osób do holandii, belgii

Niestety, mimo wielu plusów prywatnych przejażdżek do niemiec, holandii i belgii, posiadają one kilka wad. Po pierwsze i najważniejsze, warto się zastanowić czy podróż z nieznajomym jest tak naprawdę bezpieczna. Umawiając się z kimś przez Internet, nie wiemy o tej osobie nic. Owszem, widzimy jego profilowe zdjęcie oraz imię i nazwisko. Pytanie czy te dane są prawdziwe oraz czy zapewniają nam chociaż minimum bezpieczeństwa?

W sieci w ostatnim czasie na ten temat możemy natrafić na wysyp artykułów. Wielu klientów opisuje kulisy traumatycznych wręcz wydarzeń, które rozgrywają się podczas prywatnych przejazdów. Najczęstsze przypadki nadużyć podczas takich przewozów do niemiec to próby molestowania i wykorzystywania seksualnego. Zdarzały się także przypadki, że kierowca był pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających.

Belgia

Sposób na „klientów” i regularny zarobek

Kolejnym problemem jest chęć świadczenia regularnych przewozów osób przez niektórych kierowców. Kierowcy, którzy działają komercyjnie,  żądają dużo wyższych stawek za przejazd a więc ich działanie jest nastawione na zarobek. Często dopiero podczas przejazdu dowiadujemy się, że kierowca ma w planie mocno nadszarpnąć nasze portfele. W tej sprawie znajdziemy nawet ostrzeżenie na stronie miasta Chorzowa.

Wielu klientów, którzy podróżują w taki sposób, często skarży się na brak lojalności ze strony prywatnych kierowców. Wyobraźmy sobie sytuację, gdy jesteśmy umówieni z danym kierowcą na przewóz do Niemiec z Krakowa. Godzinę przed wyjazdem kierowca informuje nas, że właśnie okazało się, że ma się wstawić do pracy tydzień później i po nas nie przyjedzie.

Busy do niemiec to rozsądna alternatywa

Gdy mamy w planie podróż do niemiec a naszym priorytetem jest nasze bezpieczeństwo, powinniśmy rozważyć busy do niemiec. Transport busem doceniło już wielu klientów, którzy jechali na trasie z polski do niemiec i odwrotnie. Najczęściej chwalą komfort oraz doświadczenie kierowców busów do niemiec. Niekwestionowaną przewagą pozostaje jednak możliwość przejazdu do niemiec z adresu na adres. Gdy weżmiemy pod uwagę brak jakichkolwiek dodatkowych kosztów cena busa do Niemiec nie wyjdzie aż tak źle. W drodze powrotnej także możemy liczyć na busy z niemiec do Polski.

busy do Niemiec

PODAJ DALEJ:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp