Busydoniemiec24.pl

Papierosy i alkohol – ile można zabrać ze sobą do Niemiec?

Papierosy i alkohol – ile można zabrać ze sobą do Niemiec?

Papierosy i alkohol – ile można zabrać ze sobą do Niemiec? Jadąc do Niemiec, większość produktów możesz zabrać ze sobą w nieograniczonej ilości. Oczywiście jeśli jesteś w stanie udowodnić, że są one przeznaczone na użytek własny. Wyjątek stanowią papierosy, tytoń i wyroby tytoniowe oraz alkohol. 

Przekraczając granicę Polski i Niemiec możesz mieć ze sobą maksymalnie:

  • 10 litrów wyrobów spirytusowych lub
  • 20 litrów alkoholizowanego wina, lub
  • 90 litrów wina, w tym maksymalnie 60 litrów musującego, lub
  • 110 litrów piwa.

Limity dotyczące wyrobów tytoniowych to:

  • 800 szt. papierosów lub
  • 400 szt. cygaretek, lub
  • 200 szt. cygar, lub
  • 1 kg tytoniu.

Takie same limity obowiązują podczas podróży do Belgii, a także do przewozu do Holandii

ceny papierosy alkohol niemcy

Co grozi za przekroczenie limitów?

Decydując się na zabranie alkoholu, wyrobów tytoniowych lub tytoniu przekraczającej dozwolone ilości możesz zostać oskarżony o uchylanie się od płacenia podatków i ceł (przemyt). Zgodnie z niemieckim prawem grozi za to kara grzywny, a nawet pozbawienia wolności do 5 lat.

Dodatkowo jeśli służby celne uważają, że przewożony przez Ciebie towar może być przeznaczony na sprzedaż, mogą poprosić Cię o to, by udowodnić, że są one tylko na własny użytek (np. o okazanie paragonu lub innego dowodu zakupu). Jeśli nie będziesz w stanie tego udowodnić, organy celne mogą skonfiskować przewożony towar lub nakazać Ci zapłacenie obowiązującej w Niemczech akcyzy.

Paczka do Niemiec – sposób na dodatkowy limit

wysyłka paczką alkoholu lub papiersoów do Niemiec

Wiele firm przewozowych oferuje możliwość wysłania paczki do Niemiec. Towary, które możesz wysłać tą drogą, są jednak mocno ograniczone. Poczta Polska zabrania przesyłania w ten sposób np. leków, papierosów i wyrobów tytoniowych. Znów popularne na polskim rynku firmy kurierskie nie przyjmują paczek, w których znajduje się m.in. alkohol

Alternatywą dla tego rodzaju wysyłki jest przesyłka paczki do Niemiec za pośrednictwem busów. Dzięki temu paczka nie tylko zostanie szybko dostarczona na miejsce (nawet w kilka godzin od nadania). Niezależnie od wagi i wymiarów paczki, lokalizacji, do której musi dotrzeć, jej cena zawsze jest taka sama. Usługa polega na tym, że kurier sam odbierze od Ciebie paczkę o ustalonej wcześniej porze. Dzięki temu nie musisz całego dnia spędzać w domu, oczekując na jej odbiór. Kierowca busa pomoże Ci też w załadunku, a na miejscu również w rozładunku ciężkiej paczki. 

Nadana w taki sposób paczka może mieć maksymalne wymiary 60 cm x 60 cm x 60 cm i wagę aż do 50 kg. Ten rodzaj przekazu paczki do Niemiec ma też najmniej restrykcji. Ponieważ do środka nie możesz włożyć tylko narkotyków i substancji psychotropowych zabronionych w Polsce i Niemczech. Także nie wysyłaj produktów spożywczych, które mogą się szybko zepsuć oraz broni palnej, amunicji, granatów itp. W paczce możesz umieścić produkty tytoniowe i alkoholowe, ale ich zawartość musi mieścić się w ustalonym limicie przewozu przez granicę. Jeśli wybierasz się do Niemiec i chcesz zabrać więcej papierosów, tytoniu czy alkoholu, to nadanie dodatkowej paczki jest doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie. Z tego samego rozwiązania możesz skorzystać w przypadku Belgii i Holandii. Nie ma także znaczenia czy mieszkasz w województwie podkarpackim czy dolnośląskim.