Busydoniemiec24.pl

Paczki do Niemiec

Paczki do Niemiec

Paczki do Niemiec to bardzo popularna usługa, głównie ze względu na dostępność niektórych towarów na terytorium Polski i Niemiec. Chociaż jest bardzo podobna, są towary które możemy kupić tylko w jednym kraju. Osoby pracujące za odrą chwalą jakość niemieckiej chemii. Niesłabnąca popularnością cieszą się niemieckie proszki do prania oraz płyny do płukania. Także niemieckie słodycze zasłużyły sobie na miano najlepszych jakościowo, dlatego już dawno zdobyły uznanie polskich konsumentów. Często klienci wysyłają ww. produkty w formie paczki z Niemiec do polski. Znów rodzina, bliscy i znajomi dokonują wysyłki ulubionych polskich produktów naszym rodakom pracującym za granicą. Korzystają z firm przewożących paczki do Niemiec, na przykład busy.

Jak wysłać paczkę do Niemiec?

Planując wysłanie przesyłki do Niemiec mamy kilka możliwości do wyboru. Obecnie na rynku występuje duża różnorodność firm, które oferują w swojej ofercie przesyłki do naszych zachodnich sąsiadów. Dostępne na rynku oferty, dają wiele możliwości wyboru dogodnej dla klienta formy zrealizowania takiej usługi i czasu jej dostarczenia. Poniżej przedstawiamy wszystkie dostępne na rynku możliwości nadania przesyłki do Niemiec a także z Niemiec do Polski.

paczki do Niemiec

Wysłanie paczki do Niemiec Pocztą Polską

Pierwszą opcją, która przychodzi na myśl, prawie każdemu kto musi wysłać paczkę z kraju do Niemiec to Poczta Polska. Koszt wysyłki za pośrednictwem naszej rodzimej firmy przewozowej, a dokładniej jej kuriera czyli Pocztex, zaczyna się już od 159,99zł w opcji ekonomicznejNiestety, podana cena dotyczy paczki, której waga nie przekracza 5kg. W sytuacji gdy nasza paczka waży 5kg musimy przygotować 191,88zł. Jeśli paczka, którą chcemy wysłać waży do 10kg będzie nasz to kosztowało 238,62zł. Maksymalna waga przesyłki to 20kg a wtedy jej cena rośnie do 393,60zł.

Czas po jakim klient spodziewać dostarczenia paczki przez Pocztex to zgodnie z deklaracją przewoźnika 4 dni robocze.  Dzień w którym nadajemy przesyłkę, nie liczy się do podanego czasu, dlatego przewoźnik deklaruje, że podane terminy są jedynie szacunkowymi. Maksymalnie wymiary paczki wysyłanej za pośrednictwem kuriera Poczty Polskiej to: maksymalna długość boku 150cm, znów długość + obwód mierzony w przeciwnym kierunku nie mogą przekraczać 300 centymetrów.

Przedmioty, których nie wyślemy to m.in.

 • leki,
 • papierosy i wyroby tytoniowe,
 • broń palna, amunicja, fajerwerki oraz imitacja wymienionych przedmiotów,
 • baterie litowe,
 • pieniądze, biżuteria, przedmioty wartościowe,
 • pojemniki z aerozolem, szczególnie dezodoranty oraz lakiery do włosów
 • produkty mięsne i mleczne (chyba że posiadamy świadectwo weterynaryjne)

Ponadto przewoźnik nie oferuje przewozów niestandardowych, więc nie przewieziemy za jego pośrednictwem zwierząt lub części samochodowych.

Wysyłka paczki do Niemiec kurierem

Kolejną metodą za której pośrednictwem możemy nadać przesyłki to kurier do Niemiec. Paczki do Niemiec nie różnią się wiele od naszych krajowych usług kurierskich np. DPD. W kraju przesyłkę odbiera polski kurier a w Niemczech paczkę dostarcza przedstawiciel niemieckiej firmy przewozowej. Analogicznie działa to gdy zamawiamy kuriera z Niemiec do Polski. Ceny międzynarodowych usług kurierskich są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Często z okazji przykładowo świąt, firmy kurierskie robią promocje, które powodują że ich usługi są tańsze niż poczty polskiej.

Czas dostarczenia paczki zależnie od firmy i jej oferty to od 2 do 4 dni. Dozwolone wymiary i waga paczki także różnią się od firmy kurierskiej ale najczęściej jest to 31,5kg. Suma wymiarów przesyłki to 300cm, przy najdłuższym boku 150 centymetrów. Co ważne, firmy kurierskie zwracają uwagę czy paczka posiada zgodne z wymaganiami opakowanie. Wymagane jest opakowanie paczki w karton w kształcie prostopadłościanu oraz zaklejenie taśmą w sposób nie naruszający formy. Jeśli nie dostosujemy się do jej wymogów, koszt wysyłki zwiększy się diametralnie, gdyż kurier doliczy sporą dopłatę.

Lista przedmiotów zabronionych w DPD:

 • tablice rejestracyjne
 • żywność
 • skóry, futra
 • napinacze pasów bezpieczeństwa
 • dzieła sztuki
 • alkohol
 • karty kredytowe lub płatnicze
paczki do Niemiec

Przesyłki za pośrednictwem busów

Ciekawą alternatywą dla klientów jest oferta przewozu paczki za pośrednictwem busa. Największą zaletą takiej wysyłki jest czas, w którym nasza paczka zostanie dostarczona na miejsce. Często jest to nawet kilka godzin od momentu nadania. Jak to możliwe? Otóż transport paczek za pośrednictwem busa odbywa się praktycznie bezpośrednio. Przykładowo, wysyłając paczkę z niemiec do polski kierowca przyjeżdża po nią o umówionej godzinie. Od tego momentu paczka zmierza już we właściwym kierunku. Nie czeka na żadnym magazynie, po prostu – jedzie do Ciebie. Warto dodać, że przewozy paczek, zwierząt części samochodowych realizują również nasze busy do Belgii. Także podczas przewozów do Holandii realizujemy transport paczek i wyżej wymienionych rzeczy.

Cena takiej usługi jest zawsze taka sama. Bez względu na lokalizacje, wymiar, wagę oraz zawartość koszt nadania paczki do Niemiec busem to zawsze 299zł!

Ekspresowe paczki za granicę

Poznaj co ma w tej sprawie do powiedzenia jeden z klientów, Tomek:

„W lutym ubiegłego roku musiałem pilnie zawieźć dokumenty spedycyjne do naszego kierowcy ,który czekał na parkingu w okolicy Hamburga. Jednakże zanim wyjechałem przeszukałem internet i zadzwoniłem do firmy z busikami. Ku mojemu zdziwieniu bus pojawił się po przesyłkę niecałe dwie godziny po moim telefonie. Wieczorem przesyłka była pod Hamburgiem na wskazanym adresie, dlatego Polecam takie usługi.”

Wysłanie przesyłki do niemiec za pośrednictwem busa to najbardziej kompleksowa usługa dla wymagających klientów. Kierowca zjawi się po jej odbiór o wcześniej wyznaczonej porze. Dzięki temu nie musisz czekać całego dnia aż przyjedzie kurier. Gdy Twoja paczka jest sporych wymiarów lub jej waga jest raczej z tych cięższych, również nie musisz się martwić. Kierowca busa pomoże Ci w załadunku oraz rozładunku paczki. 

paczki

Najmniej ograniczeń spośród wszystkich ofert

Dozwolone wymiary to 60cm x 60cm x 60cm a waga to aż 50kg! Paczka musi być zabezpieczona w podstawowy sposób do podróży, dlatego jej forma może być dowolna. Może być to torba, nieforemny karton, walizka lub dowolny przedmiot owinięty folią. Co ciekawe, w odróżnieniu do DPD, wysyłka przesyłki do Niemiec busem, posiada najmniej restrykcji dotyczących zawartości. Praktycznie dozwolone jest przewożenie wszystkiego oprócz:

 • substancje narkotyczne i psychotropowe niedozwolone w którymś z krajów
 • produkty spożywcze, które mogą się szybko zepsuć
 • broń palna, granaty, amunicja i podobne
kurier

Przewóz części samochodowych

Jeśli kurier Polska Niemcy odmówił Ci transportu części samochodowych z niemiec do polski, bądź w odwrotnym kierunku, trafiłeś w dobre miejsce. busy przewożą większość części samochodowych, m.in:

 • skrzynie biegów,
 • silniki samochodowe,
 • małe części karoserii,
 • układy napędowe,
 • tapicerki i fotele,
 • i wiele innych

Pamiętaj, że wysyłając części samochodowe, muszą one być czyste i przygotowane do wysyłki. Z każdej skrzyni biegów oraz silnika samochodowego musi być obligatoryjnie spuszczony cały olej i wszystkie płyny.

Niemiec

Przewóz zwierząt

Również gdy potrzebujemy przewieźć naszego ukochanego pupila za granicę z pomocą przychodzą busy. Wykwalifikowani kierowcy przewiozą Twoje zwierzę w krótkim czasie oraz komfortowych warunkach. Posiadamy przystosowane klatki do przewozu psów – od najmniejszych typu york do większych typu owczarek niemiecki, bernardyn, labrador. Podczas przewozu zwierząt do Niemiec kierowca wychodzi podczas przerwy na krótki spacer podczas którego pies ma możliwość załatwienia swoich potrzeb.

Podczas podróży zwierzę ma dostęp do czystej wody oraz suchej karmy. Posiadamy maty chłonne. Koty najczęściej przewozimy w transporterze. Podczas podróży nasz futrzasty przyjaciel ma dostęp do wody, suchej karmy oraz mat chłonnych. Zalecamy, aby przed podróżą podać pupilowi uspokajające tabletki, które można nabyć u weterynarza. Wpłynie to na komfort zwierzęcia i znacząco zredukuje poziom stresu.

przesyłki

Paczki do niemiec – podsumowanie

Podsumowując, opcja jaką powinniśmy wybrać zależy ściśle od naszych potrzeb. Gdy nie zależy nam na czasie, komforcie a przesłane przedmioty są znikomej wartości możemy wybrać najtańszą z przedstawionych opcji. Gdy znów wymagamy usługi najwyższej jakości a spokój i komfort to nasz sprzymierzeniec – wybierzmy przesyłkę busem. Także gdy chcemy wysłać części samochodowe, różne niestandardowe przedmioty lub chcemy interesuje nas bezpieczny przewóz zwierząt do Niemiec to ta opcja jest najlepsza.