Busydoniemiec24.pl

Niemiecka gospodarka potrzebuje milionów pracowników

W Niemczech, zapotrzebowanie na pracowników to jedno z ważniejszych wyzwań w ostatnich latach. Luka kadrowa związana z rozwojem różnych sektorów gospodarki oraz starzeniem się społeczeństwa otwiera perspektywę zatrudnienia dla Polaków. Kogo poszukują pracodawcy? Dlaczego warto pracować w tym kraju? Sprawdźmy!
 

Kogo poszukują pracodawcy w Niemczech?

Największą bolączką niemieckiego rynku pracy jest brak pracowników, w tym także specjalistów i ekspertów. W Niemczech brakuje wykwalifikowanych przedstawicieli aż 200 zawodów. Dlatego też przeglądając oferty pracy znajdziesz wiele atrakcyjnych propozycji z wielu branż, w tym: transportowej, budowlanej, logistycznej, ogrodniczej, sprzedażowej, medycznej, hotelarskiej, gastronomicznej czy IT. Obecnie najbardziej poszukiwani są:

 • spawacze,
 • elektrycy,
 • ślusarze,
 • pracownicy produkcyjni,
 • magazynierzy,
 • stolarze,
 • dekarze,
 • hydraulicy,
 • opiekunowie osób starszych,
 • pielęgniarze i pielęgniarki,
 • kierowcy,
 • asystenci medyczni.

Oprócz tego na zatrudnienie mogą liczyć zarówno specjaliści, jak i osoby nieposiadające szczególnych kwalifikacji oraz doświadczenia.

Niemcy to także kraj przyjazny osobom decydującym się na pracę sezonową. Można znaleźć wiele ofert dotyczących zatrudnienia krótkoterminowego, np. podczas wakacji. Do najbardziej popularnych zajęć należy m.in. zbieranie owoców i warzyw. Jeśli zatem szukasz sposobu na zarobienie dodatkowych pieniędzy podczas wakacji, wyjazd do Niemiec do pracy sezonowej to najlepsze i najbardziej dochodowe rozwiązanie. Aby pracować w tym kraju nie musisz znać języka niemieckiego, w wielu przypadkach wystarczy komunikatywna znajomość języka angielskiego.

Dlaczego warto pracować w Niemczech?


Wysoka jakość życia


Niemcy oferują wysoki standard życia. Państwo to zajmuje drugie miejsce w światowym rankingu: Najlepsze kraje do życia w 2022 roku. Szczególnie atrakcyjnymi miejscami do pracy i zamieszkania są landy znajdujące się na południu kraju: Bawaria, Hesja czy Badenia-Wirtembergia.

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na pracowników niemiecki rząd wprowadził programy wspierające kształcenie zawodowe oraz stworzenie lepszych warunków dla pracujących rodziców. Oprócz tego uproszczone zostały procedury imigracyjne dla wykwalifikowanych pracowników z zagranicy.

Jedne z najwyższych wynagrodzeń wśród krajów UE


Niemcy zajmują wysokie 4. miejsce w rankingu na najwyższe wynagrodzenia w Europie. Obecnie przeciętne zarobki wynoszą około 4 380 EUR miesięcznie. Płaca minimalna w tym kraju sięga 12 EUR za godzinę pracy, a pracownik zatrudniony na cały etat może liczyć na minimalną pensję w wysokości 2 100 EUR brutto. Warto przy tym, wspomnieć, że obcokrajowcy mają takie same prawa co rodowici mieszkańcy Niemiec.

Zdecydowałeś się na wyjazd do Niemiec? Skorzystaj z wygodnych busów pod adres. W ten sposób zagwarantujesz sobie bezpieczeństwo, wygodę oraz komfort. Kierowcy zawiozą Cię prosto pod wskazany adres, a Ty wypoczniesz przed nowymi wyzwaniami. A kiedy zechcesz wrócić, możesz wybrać busa z Niemiec do Polski. Zaoszczędzisz w ten sposób czas i pieniądze.