Busydoniemiec24.pl

Najważniejsze zabytki jakie musisz zwiedzić w Niemczech

Niemcy to kraj w którym nie brakuje cennych zabytków. Znajdziesz tam zarówno obiekty sakralne pamiętające jeszcze czasy średniowiecza, jak i pełne przepychu barokowe rezydencje. Planujesz wyjazd w tamte strony? Koniecznie sprawdź, które zabytki warto odwiedzić.

Katedra w Kolonii - prawdziwa gratka dla fanów gotyku

katedra kolonia

Naszą przygodę z najpiękniejszymi zabytkami Niemiec rozpoczynamy od katedry w Kolonii (Nadrenia). Jej budowa rozpoczęła się w 1248 roku i trwała aż do roku 1880. Wnętrze tego zabytku skrywa liczne zabytki, takie jak: Relikwiarz Trzech Króli, Krucyfiks Gerona, Grób Rychezy, a także średniowieczne rzeźby oraz witraże. W 1996 roku kościół ten został wpisany na listę UNESCO.

Informacje praktyczne: Wstęp do katedry jest darmowy, natomiast za możliwość wejścia na wieżę zapłacisz 6 EUR. Opłata za wstęp do skarbca wynosi również 6 EUR. Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie te atrakcje możesz kupić bilet łączony w wysokości 9 EUR. Dodatkowo istnieje możliwość zakupu biletów ulgowych dla uczniów, studentów oraz osób z niepełnosprawnościami

Pałace Augustusburg i Falkenlust w Brühl

Augustusburg

Zwiedzając Kolonię warto także wybrać się do rezydencji książąt-arcybiskupów. Pałac Augustusburg położony jest w bajkowym otoczeniu ogrodów oraz pawilonu ogrodowego Palkenlust. Zabytki te pochodzą z XVIII wieku i reprezentują styl rokoko. W 1984 roku zostały wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO.

Informacje praktyczne: Cena za wstęp do pałacu dla osoby dorosłej to 9 EUR – bilet normalny oraz 8,50 EUR – bilet ulgowy. Natomiast za wstęp do pawilonu ogrodowego należy zapłacić 7 EUR lub 5,50 EUR. Bilet łączony kosztuje 15 EUR lub 11,50 EUR. Istnieje możliwość zakupienia biletów rodzinnych.

Zamek Neuschwanstein

Przenieśmy się teraz do Bawarii. Zamek Neuschwanstein (Schloss Neuschwanstein) to jeden z najsłynniejszych i najczęściej odwiedzanych niemieckich zabytków. Ta XIX-wieczna budowla otoczona jest niezwykle malowniczymi szczytami Alp Bawarskich. Zamek w Hohenschwangau został zbudowany na zlecenie króla Ludwika II i według wielu osób był inspiracją dla zamku Disneya.

Informacje praktyczne: Zamek można zwiedzać tylko z przewodnikiem. Wycieczka trwa około 30 minut. Po zwiedzaniu można obejrzeć bezpłatny pokaz multimedialny. Całkowita cena tej atrakcji wynosi 47 EUR, a dla osób w wieku 0-17 lat 22 EUR. Warto wcześniej zarezerwować miejsca przez Internet.

katedra Aachen

Akwizgran to miasto uzdrowiskowe położone w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, przy granicy z Belgią i Holandią. Tamtejsza katedra to pierwszy zabytek kultury w Niemczech, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zabytek ten należy do najstarszych obiektów sakralnych w Europie. Budowa katedry rozpoczęła się już w 796 roku.

Informacje praktyczne: Zwiedzanie katedry jest darmowe, należy jedynie uiścić opłatę za wstęp do skarbca w wysokości 6 EUR – bilet normalny, 4 EUR – bilet ulgowy. 

Czym wybrać się w podróż do Niemiec? Najlepiej zdecydować się na zaufanego przewoźnika, zyskasz dzięki temu poczucie bezpieczeństwa i niesamowity komfort. A gdy będziesz wracał busem z Niemiec do Polski, siedząc w wygodnym fotelu, nie zapomnij przejrzeć zrobionych przez siebie zdjęć z wycieczki.