Busydoniemiec24.pl

Jak przygotować dziecko do podróży po Europie?

Jak przygotować dziecko do podróży po Europie?

Daleka podróż – samochodem, busem lub autokarem – to dla dzieci przygoda, ale i dyskomfort. Aby łatwiej znieść podróżowanie na długie dystanse z dzieckiem, trzeba się przygotować. Jak przygotować dziecko do podróży po Europie? Zobacz naszą checklistę elementów, które warto zabrać ze sobą do busa, autokaru lub samochodu do Niemiec, Belgii czy Holandii. Jak uniknąć przykrych niespodzianek i wspólnie przetrwać długie godziny na kanapie pojazdu?

Jak przygotować dziecko do podróży po Europie?

W długiej podróży z dzieckiem po pierwsze przyda się apteczka

Wiadomo, że dziecięce choroby przychodzą znienacka, więc należy zaopatrzyć się w podstawowe leki takie jak: syropy przeciwgorączkowe, środki na alergie, leki na ból gardła, środki przeciw katarowi i zatruciom. Mogą też przydać się na leki na chorobę lokomocyjną, nawet jeśli dziecko do tej pory nie cierpiało na mdłości podczas jazdy – w długiej podróży  busem do Belgii. wymioty mogą przytrafić się nawet nastolatkowi czy osobie dorosłej. Oczywiście wszystkie składniki apteczki muszą być dopasowane do wieku naszego podopiecznego.

Środki czystości w podróży, takie jak mokre chusteczki

Dzieciaki mogą się pobrudzić przy jedzeniu przekąski mimo największych starań. Dlatego przydadzą się chusteczki suche i mokre na wszelki wypadek. Nie musisz kupować od razu dużych opakowaniach. Do torby podróżnej spakuj miniaturowe opakowania, które powinny wystarczyć w dalszej podróży dla dziecka. Weź też woreczki na wymioty – w razie czego lepiej je mieć niż nie mieć. Oczywiście dziecko w pieluszce wymaga całego kompletu wyprawki, a w niej podróżnych mat do przewijania, mokrych chusteczek i pieluszek na zmianę.

Zabawki i elementy rozrywki dla dziecka w podróży autem

Wybieraj zabawki, które nie zajmują dużo miejsca, nie są głośne (by nie przeszkadzać innym podróżującym) i nie brudzą. Wbrew pozorom jest całkiem spory wybór gier i zabaw w podróży, które mogą zająć milusińskich na długie godziny. Deską ratunkową mogą być też tablety i filmy zgrane na telefon. Nawet jeśli nie jesteś fanem technologii w kwestii wychowywania dzieci, to potraktuj to jako opcję tymczasową. Elektroniczne gadżety mogą w tym przypadku uratować zagraniczną podróż z dzieckiem, zapewniając spokój i rozrywkę, gdy starszak zacznie mocno marudzić.

Ubranka na zmianę i coś na przegryzkę

W plecaku podróżnym przydadzą się małe przekąski, które łatwo zjeść. Uwaga! Lepiej dawać dziecku je w czasie postojów, by nie ryzykować zakrztuszeniem. W podróży zagranicznej sprawdzają się paczkowane kabanosy, mieszanki kalorycznych orzeszków i suchych owoców, minikrakersy, banany. Porcję świeżych owoców mogą zastąpić wyciskane musy w tubkach. Oczywiście nie można zapomnieć o wodzie, chociaż jej zapas można też uzupełnić na stancjach benzynowych.

Podróż dziecka za granicę a wymagane dokumenty

Jeśli wybierasz się w dalszą podróż z dzieckiem za granicę, koniecznie zabierz jego dokumenty. Oprócz paszportu lub dowodu osobistego dziecko może potrzebować też dodatkowych dokumentów w dalszej podróży do Holandii czy Anglii. Zwłaszcza te dzieci, które podróżuje samotnie jako nastolatek, w towarzystwie tylko jednego rodzica lub z dorosłymi, którzy nie są jego opiekunami prawnymi. Co prawda nie istnieją ogólne przepisy Unii Europejskiej określające ten wybór. Każdy kraj może takie przepisy ustalać indywidualnie, dlatego przed wyjazdem busem, samochodem, samolotem czy autokarem koniecznie sprawdź przepisy kraju, do którego nieletni się wybiera